Cumhuriyet’imizin  94. Yılı Pınarhisar’da Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı...
 
               
 
Tüm ülke genelinde olduğu gibi Cumhuriyetimiz’in 94. Yılı Pınarhisar’da da, büyük bir coşkuyla kutlandı.
Kutlama Programı çerçevesinde, 28 Ekim 2017 Cumartesi günü saat 13.00’da Hükümet Konağı önünde saygı duruşu, istiklal marşının okunması ve Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni yapıldı.
Cumhuriyetimiz’in 94. Yılı Kutlama Programı çerçevesinde,Pınarhisar Kaymakamı Murat EREN, 29 Ekim 2017 Pazar günü saat 09:30’da Kaymakamlık makamında, tebrikleri kabul etti.
Cumhuriyet Bayramı Kutlaması Hükümet Konağı Önünde Yapıldı…
29 Ekim 2017 Pazar günü Hükümet Konağı önünde saat 10:00’da başlayan kutlama törenlerinde; Pınarhisar Kaymakamı Murat EREN, Garnizon Komutanı Murat TAŞKALDIRAN ve Belediye Başkanı Mustafa CİNGÖZ, vatandaşların, tören birliklerinin, öğrencilerin ve Pınarhisar halkının, bayramını kutladı.
Pınarhisar Kaymakamı Murat EREN’in, günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra, ilçemiz okullarında öğrenim gören öğrenciler tarafından şiirler okunarak, Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri olan madalyaları, Pınarhisar Kaymakamı Murat EREN, Garnizon Komutanı Murat TAŞKALDIRAN ve Belediye Başkanı Mustafa CİNGÖZ, tarafından takdim edildi ve Pınarhisar Spor Kulübü tarafından, halk oyunları gösterisi sergilendi.Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94. Yılı Kutlamaları, askeri birliklerin ve öğrencilerin, tören geçişleri ile son buldu.
     Törenlere; Pınarhisar Kaymakamı Murat EREN, Garnizon Komutanı Murat TAŞKALDIRAN, Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa CİNGÖZ, Tüm resmi daire ve kuruluşların yönetici ve görevlileri ile Şehit ve Gazi yakınları, Siyasi Parti İlçe Başkanları, Sivil Toplum Kuruluşları, öğrenciler ve çok sayıda vatandaş, katıldı.