Cumhuriyet’imizin 95. Yılı Pınarhisar’da Büyük Bir Coşkuyla Kutlandı…

 
           
 
Tüm ülke genelinde olduğu gibi Cumhuriyetimiz’in 95. Yılı Pınarhisar’da da, büyük bir coşkuyla kutlandı.
Kutlama Programı çerçevesinde, 28 Ekim 2018 Pazar günü saat 13.00’da Cumhuriyet Meydanında saygı duruşu, istiklal marşının okunması ve Atatürk Anıtı önünde çelenk sunma töreni yapıldı.
         
          
 
Saat 19.00 da Pınarhisar Anadolu İmam Hatip lisesi önünden başlayan Cumhuriyet Yürüyüşü Halkımızın yoğun katılımıyla Cumhuriyet Meydanında son buldu.Daha sonra vatandaşlarımıza müzik gösterisi sunuldu.
       
        
        
        
        
        
 
Cumhuriyetimiz’in 95. Yılı Kutlama Programı çerçevesinde,Pınarhisar Kaymakamı Murat EREN, 29 Ekim 2018 Pazartesi günü saat 09:30’da Kaymakamlık makamında, tebrikleri kabul etti.
29 Ekim 2018 Pazartesi günü Cumhuriyet Meydanında  saat 10:00’da başlayan kutlama törenlerinde; Pınarhisar Kaymakamı Murat EREN, Garnizon Komutanı Ömer TOPALOĞLU ve Belediye Başkanı Mustafa CİNGÖZ, vatandaşların, tören birliklerinin, öğrencilerin ve Pınarhisar halkının, bayramını kutladı
     
     
   
Pınarhisar Kaymakamı Murat EREN’in, günün anlam ve önemini belirten konuşmasından sonra, ilçemiz okullarında öğrenim gören öğrenciler tarafından şiirler okundu , Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları çerçevesinde düzenlenen yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri olan madalyaları, Pınarhisar Kaymakamı Murat EREN, Garnizon Komutanı Ömer TOPALOĞLU ve Belediye Başkanı Mustafa CİNGÖZ, tarafından takdim edildi ve Pınarhisar Spor Kulübü tarafından, halk oyunları gösterisi sergilendi.Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yılı Kutlamaları, askeri birliklerin ve öğrencilerin, tören geçişleri ile son buldu.