Tapu Müdürlükleri’nde Yeni Dönem Başladı
 
Pınarhisar Tapu Müdürlüğü’nden, alınan bilgilere göre: “Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün, yaptığı son  düzenleme ile tapu sahipleri gayrimenkullerini tapu müdürlüklerine gitmelerine gerek kalmadan, internet üzerinden yöneterek, e-web tapu sistemi ile e-devlet üzerinden işlem yapabilecektir. Bunun içinse, kimlik doğrulama sistemi kullanılacaktır. Bu sayede vatandaşlar, taşınmazlarına ait bütün bilgileri elektronik ortamda, güvenli bir şekilde görebilecektir.
Taşınmaz sahipleri, devir işlemleri öncesinde tapu müdürlüklerine gitmeden, başvurularını, e-web tapu sistemi üzerinden yaparak, işlem sürecini başlatabilecek ve emlakçılara, güvenli bir biçimde tapu bilgisi görüntüleme ve tapu dairesi, başvuru yetkisi verebilecektir.
Emlakçılar, tapu müdürlüklerine gitmelerine gerek kalmadan internet üzerinden elektronik ortamda, işlem evraklarını giriş yaparak, e-mail ile evraklarını bildirebilecektir. Daha sonra evraklar, tapu müdürlükleri tarafından hazırlanarak, harç ve imza için, randevu saati bildirilecektir.
Ayrıca vatandaşlar ve emlakçılar, taşınmazları ile ilgili e-web tapu sistemi üzerinden, herhangi bir işlem yapılmamasına yönelik, beyanda bulunabilecektir.
Bu sistem sayesinde, tapu müdürlüklerinin iş yükü azaltılarak, vatandaşlara  sağlanan  kolaylıklarla, daha iyi hizmet verilecektir.”