Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98.Yıldönümü Pınarhisar’da coşkuyla kutlandı…
 
 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm Türkiye’de olduğu gibi Pınarhisar’da da coşkuyla kutlandı. Kutlama programı Pınarhisar Cumhuriyet Meydanındaki Atatürk Anıtına , İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Eren ve Öğretmenler tarafından çelenk sunulması ile başladı.

 

Cumhuriyet Meydanındaki çelenk sunma töreninin ardından kutlamalar Pınarhisar Festival alanında devam etti. Pınarhisar Festival alanında ki törende saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunması sonrası,  İlçe Kaymakam’ı Murat Eren, Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz ve Pınarhisar Garnizon Komutanı Murat Taşkaldıran öğrencilerin ve bayrama katılan halkın bayramlarını kutladı.

Program öğrencilerin şiirlerini okuması ve hazırladıkları gösteriler ile devam etti.Kutlama programının sonunda Pınarhisar Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından “Koşabiliyorken Koş” Projesi ve “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı” etkinlikleri kapsamında Anasınıfı, İlkokul ve Ortaokul öğrencileri arasında kros yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri Pınarhisar Kaymakam’ı Murat Eren, Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz ve Pınarhisar Garnizon Komutanı Murat Taşkaldıran tarafından verildi. 

 

 

Düzenlenen kutlama programına Pınarhisar Kaymakam’ı Murat Eren, Pınarhisar Cumhuriyet Savcısı Hasan Tombul, Pınarhisar Belediye Başkanı Mustafa Cingöz, Pınarhisar Garnizon Komutanı Murat Taşkaldıran, Pınarhisar Belediye Başkan Yardımcısı Ömürlü Dinçer, İl Genel Meclis Üyesi Serdar Dura, İl Genel Meclis Üyesi Çetin Şinikoğlu,Siyasi Parti Temsilcileri, Kamu Kurum ve Kuruluş Amirleri ve  vatandaşlar katıldılar.